9 czerwca 2016 Udostępnij

Organizacja chrzcin, jakie miejsce wybrać?

Narodziny dziecka to bardzo ważny okres w życiu każdego z rodziców. Nowe obowiązki, ale też i przyjemności z poczucia odpowiedzialności za małego człowieka napawają dumą i motywują do działania. W niedługim czasie po narodzinach dziecka wiele osób decyduje się na chrzciny wg obrządku rzymskokatolickiego a tuż po nich imprezę zorganizowaną dla bliskich i naszych przyjaciół.

Chrzciny to zazwyczaj niewielkie imprezy rodzinne. Co, jednak jeżeli mamy bardzo dużą rodzinę i liczba gości przekroczy 40 osób? Nie każdy posiada tak duży dom na urządzenia chrzcin. Warto wtedy zastanowić się nad wynajęciem jakiegoś taniego lokalu, w którym możemy zorganizować imprezę.

Chrzciny trochę różnią się od innych imprez jak wesela czy osiemnaste urodziny jednak z powodzeniem możemy je urządzić w niewielkiej sali w domu weselnym. Aby umilić gościom pobyt, dobrze jest, żeby sala i cały dom weselny znajdował się w miłej okolicy oraz same wnętrza napawały miłymi odczuciami i pozytywnymi wrażeniami.

Na imprezie z okazji chrzcin naszego dziecka nie może zabraknąć jedzenia. Jeżeli nie mamy w tym czasie głowy do gotowania i organizacji poczęstunku, możemy zlecić to zadanie firmie wynajmującej nam obiekt. Większość z nich ma w swojej ofercie katering oraz obsługę nawet takich niewielkich imprez, jakimi są chrzciny dziecka.

Dodatkowo należy pamiętać o tym, żeby umilić naszym gościom pobyt za stołami. Możemy zamówić np. profesjonalnego wodzireja lub skorzystać z tańszego rozwiązania i muzykę puszczać po prostu z wieży, lub magnetofonu podłączonego do wzmacniacza.

Imprezy z okazji chrzcin zazwyczaj nie trwają tak długo, jak wesela więc nie powinniśmy zamawiać zbyt obfitego cateringu, żeby nie nadwyrężać własnej kieszeni i nie narażać się na koszty związane z niepotrzebnie zamówionym jedzeniem.

Jeżeli podejdziemy do organizacji chrzcin z planem i będziemy się go trzymać, to może się okazać, że bardzo dużo zaoszczędzimy na niektórych niepotrzebnych rzeczach, które osobom bez planu mogą przyjść do głowy. A lepiej te pieniądz wydać na ubranka dla naszego dziecka.