9 czerwca 2016 Udostępnij

Organizacja konferencji prasowej cz.2

W poprzednim artykule przybliżyłem Wam kilka największych błędów popełnianych podczas organizacji konferencji prasowych. Jest to dosyć obszerny temat, więc postanowiłem, że dzisiaj będę go kontynuował i opiszę kolejne najczęstsze błędy organizatorów bankietów firmowych oraz konferencji.

Kolejnym niewspomnianym w poprzednim artykule błędem jest brak bufetu. Dobrze zorganizowana konferencja powinna składać się także z części poczęstunkowej. Warto więc zainwestować w stół szwedzki oraz dobrej jakości napoje, mogą też być lekkie napoje alkoholowe dla rozluźnienia atmosfery na bankiecie i w trakcie konferencji.

Ważne jest też to co mówimy, jeżeli ma to być konferencja dedykowana dla przedstawicieli prasy, powinniśmy nie owijać w bawełnę i w swojej wypowiedzi przedstawiać konkrety, a nie puste frazesy. Jeżeli chcemy zareklamować swój produkt, to przedstawmy dziennikarzom jego zalety i powody, z jakich klienci powinni wybrać właśnie nasz produkt, a nie opowiadajmy bajek i wyłącznie zachwalajmy go używając popularnego wśród młodzieży słowa "fajny".

Dobrze zorganizowana konferencja prasowa powinna posiadać też część dla prasy, w której dziennikarze mogą np. skorzystać z komputera lub po prostu usiąść przy biurku i na szybko napisać notkę prasową. Jest to niezmiernie ważne, jeżeli zależy nam na jak najszybszym dotarciu do odbiorców naszych usług lub produktów.

Oczywiście my sami jako przemawiający na konferencji prasowej powinniśmy prezentować się bardzo dobrze. Nie jest wymagana przesadna elegancja, jednak jako prezes dużej korporacji lub firmy warto na takim spotkaniu pojawić się w garniturze i w krawacie. Nie jest to wymóg, lecz może zostać bardzo pozytywnie odebrane jako szacunek dla odbiorców i uczestników spotkani, które zorganizowaliśmy.

Jak widzicie błędów tych bardzo łatwo się ustrzec. Wystarczy uczyć się na błędach innych osób oraz jeżeli nie mamy głowy do organizacji tego typu imprez, oraz spotkań skorzystać z usług profesjonalnej firmy marketingowej, która nie powinna popełniać tego typu błędów.