9 czerwca 2016 Udostępnij

Jak zorganizować dobrą i tanią studniówkę?

Ostatnie klasy maturalne to bardzo dużo nauki, ale też niezwykle wyczekiwany okres studniówkowy. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek, jakim jest impreza studniówkowa. Ci bardziej pomysłowi organizują imprezę wraz z kolegami z klasy, która jest tania i o wiele ciekawsza od wszystkich galowych balów, jakie organizowane są w szkołach średnich.

Aby urządzić dobrą studniówkę, powinniśmy znaleźć odpowiedni lokal. Na cenę naszej imprezy w największym stopniu wpływa koszt wynajęcia sali balowej oraz katering. Jeżeli w odpowiednim czasie zarezerwujemy salę, to mamy gwarancję, że otrzymamy od właścicieli bardzo promocyjną cenę, która znacznie obniży koszt całej studniówki i pozwoli na uczestnictwo w niej nawet biedniejszym uczniom z naszej klasy.

Aby zaoszczędzić na dekorowaniu sali balowej, możemy sami się tym zająć. Jeżeli skrzykniemy całą klasę, to w ciągu jednego dnia będziemy mieli tanim kosztem udekorowaną i piękną salę gotową do imprezy studniówkowej. Na każdej studniówce ważna jest też muzyka. Możemy wynająć zespół muzyczny lub wynająć profesjonalnego wodzireja, który zajmie się oprawą muzyczną oraz rozrusza do tańca nawet najbardziej ponurych uczestników imprezy.

Jak wcześniej wspomniałem, bardzo dużą rolę w udanej studniówce odgrywa lokal, w jakim jest urządzana. Powinien to być przystosowany do tego obiekt, który zapewni nam bezpieczną i przyjemną zabawę w gronie najbliższych znajomych oraz przyjaciół, z którymi znamy się od pierwszej klasy.

Jedzenie też jest dosyć drogim elementem każdej studniówki. Jeżeli postaramy się, to możemy załatwić je we własnym zakresie i po bardzo niskich kosztach. Każda z dziewczyn w klasie zapewne umie gotować, a chłopcy mogą w tym pomóc. Tak przygotowana impreza studniówkowa będzie o wiele przyjemniejsza, gdyż w jej organizacji mieliśmy bardzo duży udział. Jeżeli wszystko jest zapięte na ostatni guzik, to możemy udać się do fryzjera, zrobić makijaż i ubrać piękną suknię balową i tańczyć do białego rana na osobiście urządzonej studniówce.