29 czerwca 2020 Udostępnij

Dodatkowe atrakcje na Wasze wesele – które z nich warto wybrać, by wesele było wyjątkowe?

Każdy, kto decyduje się na przygotowanie swojego wesela, zastanawia się, jak zrobić, by był to dzień wyjątkowy, również dla zaproszonych gości. I chociaż sam fakt zawarcia związku małżeńskiego to rzecz niesamowita i wyjątkowa, chcemy również zadbać o to, by na wesele pojawiało się przynajmniej kilka, może nawet zaskakujących, atrakcji, które sprawią, że to właśnie Wasze wesele wyróżni się na tle innych i zostanie zapamiętane przez gości na długie lata!

Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które naszym zdaniem idealnie sprawdzą się na wielu weselach. Pamiętajcie jednak o tym, że atrakcje wesele muszą bardzo często być dostosowane do konkretnego klimatu wesela, jego koncepcji czy gości, których zapraszamy. W innym przypadku z niektórych atrakcji może korzysta niewiele osób, przez co okażą się one nietrafione, a my po prostu wyrzucimy pieniądze w przysłowiowe błoto.

1. Weselne stoły tematyczne

To bardzo częsta atrakcja na naprawdę wielu weselach. Jednak w ich przypadku doskonale widać, że często atrakcje muszą być dopasowane do gości i samej imprezy weselnej. Bardzo częstym stołem jest ten wiejski, na którym znajdziemy regionalne, często tłuste wędliny, smalec, ogórki czy nawet domowy alkohol. Sprawdzi się on w przypadku wesel góralskich czy takich, gdzie goście lubią produkty, które na takim stole się znajdują. Innym przykładem jest znacznie mniej popularny stół sushi. My nie wyobrażamy go sobie na góralskim weselu, jednak zdajemy sobie sprawę, że wesele w dużych miastach, gdzie pojawia się wiele osób młodych, to właśnie impreza, gdzie sprawdzi się on znakomicie. Pamiętajcie, że są też stoły raczej uniwersalne, do których zaliczamy np. słodki stół.

2. Animator zabaw dla dzieci

To idealne rozwiązanie, jeżeli zakładamy, że na naszym weselu pojawią się dzieci. O samym fakcie pojawienia się animatora powinniśmy informować już wcześniej, ponieważ może to zmienić „plan na wesele” wielu rodzin. Animator to idealne rozwiązanie z dwóch powodów – po pierwsze, dzieci nie będą się nudzić. Nie pomożemy zapomnieć też o tym, że rodzice mają wtedy znacznie więcej czasu dla siebie, przez co mogą bawić się znacznie lepiej niż wtedy, gdy muszą mieć ciągle na oku swoje pociechy. Animator nie jest opcją drogą, jednak naprawdę praktyczną, warto ja więc rozważyć.

3. Fotobudka

Idealna opcja na wesele, która sprawdza się już od bardzo wielu lat. Nie jest droga, przy czym dzięki niej wielu gości będzie miało znakomitą pamiątkę po naszym weselu. Pamiętajmy, że zdjęcia mogą być też wykorzystywane w księdze gości, jeżeli tylko będziemy się na nią decydować. Fotobudka jest dość uniwersalna i w chwili obecnej sprawdzi się niemal na każdej imprezie weselnej.

4. Czekoladowa fontanna

Oto idealne rozwiązanie, jeżeli szukamy czegoś niedrogiego, a naprawdę efektownego. To, że na naszym weselu będzie wiele osób, którzy lubią czekoladę, jest niemal pewne. Jeżeli wybierzemy czekoladową fontannę, nasi gości będą mogli np. jeść pyszne owoce zatopione właśnie w płynnej czekoladzie. Sami najmłodsi goście na pewno również będą zachwyceni. Wysokość fontanny powinniśmy dopasować do wesela oraz ilości gości weselnych.

5. Barman na weselu

Oto ostatnia z naszych dzisiejszych propozycji. Barman to idealna opcja na to, by urozmaicić ofertę alkoholową, którą mamy dla naszych gości. Z jednej strony ktoś może zdecydować się na drinki, bo nie lubi mocnych alkoholi, na pewno w gronie tym będzie wiele kobiet. Część z drinków może być bezalkoholowa, a sprawdzi się zarówno w przypadku kierowców, jak i dzieci. Na koniec pamiętajmy również o tym, że możemy zdecydować się na pokazy barmańskie, które będą jeszcze kolejną atrakcją! Cieszą się ona naprawdę dużą popularnością. Sami barmani są również często podpytywani o tajniki swojej pracy, co w praktyce oznacza, że bar na weselu zawsze jest odwiedzany bardzo chętnie. Będzie to również miejsce na odrobinę wytchnienia, co doceni wielu gości podczas wielogodzinnej zabawy.