9 czerwca 2016 Udostępnij

Jak wybierać lokal na konferencję?

Decydując się na organizację konferencji medialnej, powinniśmy odpowiednio się przygotować do tego ważnego zadania. W zależności od tego, jaki rodzaj działalności prezentujemy w taki sposób, powinniśmy przygotować całe spotkanie z mediami, oraz przyszłymi klientami, oraz kontrahentami.

Jeżeli prezentujemy dużą korporację, która zajmuje się bardzo specyficznym oraz technicznym biznesem cała konferencja powinna odbyć się w atmosferze powagi (ale bez przesady) oraz profesjonalizmu. Luźniejsze branże produkcji czy usług mogą pozwolić sobie na znacznie luźniejszą formę organizowanej przez siebie konferencji prasowej.

Należy pamiętać o kilku zasadach, jakich powinniśmy się trzymać, decydując się na organizację konferencji. Po pierwsze powinniśmy formę naszej wypowiedzi dobrać do naszych odbiorców. Jeżeli kierujemy nasze słowa w stronę reporterów, powinniśmy mówić zwięźle oraz o konkretach. Organizując konferencję dla naszych klientów, powinniśmy mówić bardzo ciekawie i czasem nawet zachwiać nasz produkt lub usługę.

Powinniśmy też zwrócić uwagę na rodzaj sali, jaką wybieramy. Nie powinna być ona zbyt duża, jeżeli oczekujemy niewielkiej ilości gości na naszej konferencji. W innym przypadku może wydawać się, że zorganizowana przez nas konferencja nie cieszy się zainteresowaniem.

Ważne jest też wyposażenie sali, w której odbyć ma się spotkanie. Pomieszczenie powinno zawierać wszystkie niezbędne urządzenia oraz sprzęty potrzebne nam do odbycia profesjonalnej konferencji prasowej. Ważne jest też nagłośnienie. Podczas naszej przemowy nie powinno nic trzeszczeć w głośnikach ani się sprzęgać. Przed wyborem sali warto przetestować wszystkie urządzenia, jakie będziemy wykorzystywali w naszej prezentacji. Dobrze jest, jeżeli sala wyposażona jest w urządzenia multimedialne jak projektor lub duży ekran, na którym możemy wyświetlać podczas naszej prezentacji slajdy i informacje dla naszych słuchaczy.

Sala konferencyjna, w jakiej odbędzie się nasze spotkanie oraz prezentacja ma bardzo duży wpływ na jej powodzenie, więc powinniśmy dołożyć wszelkich starać, aby wybrać najlepszą z dostępnych nam sal, która będzie w sposób profesjonalny urządzona i wyposażona.